Noppeid meediakajastustest hiiukodukant 20. jaan

Esmaspäeval tunnustati vabatahtlikke ja kodanikuühendusi. Urmas lauri, Hiiuelu 26.11.2013

Vabatahtlik töö naiste teha. Helja Kaptein, Hiiu Leht 29.11.2013


Loe lisaks, Kommentaarid: 0

Seminar “Vabatahtlik tegevus nähtavaks ja järjepidevaks” hiiukodukant 08. nov

Ühendus Kodukant Hiiumaa kutsus 21012. a. ellu Vabatahtlike tunnustamisürituse. Käesoleval aastal liitus sellega Sihtasutus Tuuru.

Parimate tunnustamine toimub sel aastal 25. novembril  Käina Huvi- ja Kultuurikeskuses, kell 18.00.

Pane tähele! Sellele üritusele eelneb kell 15.30 seminar “Vabatahtlik tegevus nähtavaks ja järjepidevaks”, kuhu on oodatud igas eas kogukonnaliikmed, alates aktiivsetest koolinoortest. 


Loe lisaks, Kommentaarid: 0

Hiiumaa kodanike ja kodanikuühenduste tunnustamine 2013 hiiukodukant 06. nov

Hea saare elanik!

25. novembrist – 1. detsembrini üle Eesti toimuva Kodanikuühiskonna nädala 2013 raames korraldavad  Ühendus Kodukant Hiiumaa ja Sihtasutus Tuuru  Hiiumaa kodanike ja kodanikuühenduste tunnustamispäeva 2013.

Palume Sul avatud pilgu ja sisemast tuleva uhkusega esitada oma piirkonnast/Hiiu maakonnast  nominente 6 kategoorias

Loe lisaks, Kommentaarid: 0

Liikumine Kodukant andis välja elektroonilise käsiraamatu: „Globaliseeruv Eesti küla“ hiiukodukant 24. sept

Käsiraamat on ennekõike kogukonnaarendajatele teadmiste ammutamiseks meie muutuvast maailmast ja Eesti küla võimalustest ning arengutrendidest selles. Nii tasub siia kiigata lisaks külavanematele ja - seltsirahvale, ka linna-asumiseltside eestvedajatel, omavalitsuste arendustöötajatel ja poliitikutel, kohaliku arendustööga tegelevatel projektijuhtidel ja ehk ka ettevõtjatel, kes otsivad oma äri edendamiseks uusi ideid.
Loe lisaks, Kommentaarid: 0

Tule Hiiumaa X Külade päevale hiiukodukant 28. aug


Loe lisaks, Kommentaarid: 0

Hiiumaa X külade päev hiiukodukant 27. aug

Hiiumaa Külaliikumine Kodukant ootab Sind osalema Hiiumaa X Külade päeval,
mis toimub 7.septembril algusega kl.13:00 Emmaste Avatud Noortekeskuse ees ja sees.

Loe lisaks, Kommentaarid: 0

Too oma teema arvamusfestivalile hiiukodukant 12. juuli

Tihtipeale kurdavad vabaühenduste eestvedajad (ja sageli õigusega), et nende teemadele ei pöörata ühiskonnas piisavalt tähelepanu. Et ajakirjanikud ei saa aru ega kajasta, mistõttu rahvas ei ole teadlik, poliitikud ja ametnikud ei tegele piisavalt jne, jne.   Kui see on tuttav tunne, siis - 16.-17. augustini korraldab EMSL koos hulga teiste vabaühenduste ja toredate inimestega Paides Arvamusfestivali (www.arvamusfestival.ee). Meie poolt on see ka mõneti jätkuks 1999. aastast toimunud kodanikuühiskonna konverentsidele, mida me vähemalt tänavu enam eraldi ei tee. Kuid tavapärasest konverentsist erinevalt pole Arvamusfestival koht, kuhu lihtsalt tulla kuulama neid, keda korraldajad on esinema kutsunud (ehkki ka seda võib!), vaid see on ka areen, kuhu tulla välja oma teemade, debattide ja arvamustega.   Arvamusfestivali ülesanne ei ole võtta vastu otsuseid või kokku leppida, kelle arvamus on õige ja kelle oma vale. Festivalile on oodatud need, keda huvitab avalik debatt, kes soovivad saada targemaks, öelda välja oma mõtteid ja kuulata teiste omi ning vaadata, kas erinevate arvamuste pinnalt sünnib äkki veel uusi, huvitavamaid, paremaid. Korraldajad on omalt poolt organiseerinud debatid kahele lavale (vaata programmi praegust seisu: http://bit.ly/16wUGEm), kuid aega ja ruumi on ka kõigile teistele, ainsaks tingimuseks kinnipidamine festivali heast tavast (http://bit.ly/1axrJjn). Festival on tasuta nii arutelude korraldajatele, osalejatele kui ka kuulajatele.

Kui soovid endale olulisi teemasid festivalile tuua, on selleks mitmeid võimalusi. Näiteks võid korraldada debati mõnel festivali vähemalt neljast teemalavast - selleks leia debatis osalejad (kes võiksid siis soovitavalt välja tuua erinevaid vaatenurki) ja arutelujuht, lepi nendega kokku ja anna teada info@arvamusfestival.ee. Teine võimalus on oma teemat tutvustada avatud mikrofoni kaudu ning seejärel suunduda soovijatega avatud arutelude alale edasiseks mõttevahetuseks ja ideede kogumiseks. Ruumi on ka õpitubadeks. Kõige puhul kehtib reegel, et mida varem endast teada annad, seda parema aja ja koha saad valida.   Kõikvõimalike küsimuste korral aitab kirjutamine e-posti aadressil info@arvamusfestival.ee. Sel aadressil võib teada anda ka sellest, kui soovid end pakkuda vabatahtlikuks abiliseks korraldamisel. Parim viis end festivali-uudistega kursis hoida, on läbi Facebooki: https://www.facebook.com/Arvamusfestival.   PS! Palun aita seda teadet levitada ka oma võrgustikes, et ükski võimalikest huvilistest infota ei jääks!
 
Head mõttelendu!
 
Urmo
EMSL

Loe lisaks, Kommentaarid: 0

AASTARING(SELT) KÜLAS – KAS JA KUIDAS ON SEE VÕIMALIK? hiiukodukant 20. juuni

9. – 11. augustil, Saaremaal toimuva Eesti Külade X Maapäeva peateema „Aastaring külas“ viitab küla- ja maaelu jätkusuutlikkuse temaatikale ning toetab ühiskonnas juba laiemalt kõlapinda leidnud diskussiooni maale elama asumise trendi hoogustumisest. Regionaalministri poolt kavandatud haldusreform, millele lähenetakse tõmbekeskuste mudeli kontseptsioonist, tekitab ärevust ning tõstatab mitmeid küsimusi edasisest kohaliku elu korraldamisest. Ka Maapäeva ei möödu haldusreformi teemat käsitlemata, toimub selle alane foorum, mida juhib Sulev Valner.

Eha Paas, Liikumise Kodukant vabatahtliku tegevuse valdkonna juht, tõdeb: „Mida kaugemale jäävad tõmbekeskused inimestest, seda olulisemaks muutub toimetavate külaseltside ja
-keskuste roll kohalike elanike heaolu tagamisel ning elu korraldamisel. See toob kaasa nii väljakutseid kui ka võimalusi, millele peaksime mõtlema juba nüüd.“

Peateemast innustatult  asub 10. augustil ligi 300 inimest üle Eesti ideeretkele, külastades Saare maakonna erinevaid külasid, et kohtuda külavanemate ja -seltside, ettevõtjate ja aktiivsete kohaliku elu edendajatega. Külastatavad kohad tutvustavad häid praktikaid, kuidas elu on võimalik väljaspool linnu. 

Külaliikumise suursündmuse, Maapäeva ehk külade parlamendi, eesmärgiks on koondada Liikumise Kodukant liikmed, maakondade külade esindajad, koostööpartnerid ja võimuorganid (ligikaudu 400 inimest) ühistesse aruteludesse maaelu arendamise ja väärtustamise teemadel. Maapäev leiab aset üle kahe aasta ja toimus esimest korda 1996  Ida-Virumaal. 

MTÜ Eesti Külaliikumine Kodukant on juriidiliste isikute ühendus, mis liidab Eestimaa kõigi valdade, külade ja väikelinnade tasakaalustatud arengut taotlevad ja edendavad ning külaelu väärtustavad juriidilised isikud.

Kontakt:

Kaie Toobal

tegevjuht, Maapäeva üldjuht
E-post: kaie@kodukant.ee/ mob: 5058426

Heleriin Jõesalu
Maapäeva assistent
E-post: heleriin@kodukant.ee/ mob: 53 414 905


Lisainformatsioon:

www.kodukant.ee/
Maapäev 2013 alaleht:  http://www.kodukant.ee/index.php?id=104008Loe lisaks, Kommentaarid: 0

ÜLDKOOSOLEKU KUTSE hiiukodukant 10. juuni

Head Hiiumaa Kodukandi liikmed!

Ja inimesed, kellele meie saare külaelu korda läheb.

Olete oodatud MTÜ Ühendus Kodukant Hiiumaa üldkoosolekule, mis toimub 18. juunil 2013. a. algusega kell 16.00 Vetsi Tallis.


Loe lisaks, Kommentaarid: 0

Kommunikatsioonialased mõttetalgud hiiukodukant 20. mai

Hea hiidlane

Kas Sinu hinnangul on meie saarel üksteise teavitamine ja kaasamine efektiivne? Kuivõrd pädevaks sa ise end selles vallas pead?

Külaliikumine Kodukant leiab, et üksteise parem teavitamine ja kaasamine on suurema usalduse aluseks.

Just seetõttu viime 5. juunil läbi kommunikatsioonialased mõttetalgud.
Loe lisaks, Kommentaarid: 0

Projekti Vabatahtlike kaasamine ja vabatahtlike tegevuse arendamine Hiiumaal kokkuvõttev sündmus hiiukodukant 08. apr

Projekti tulemusi tutvustav kokkuvõttev sündmus toimub 26. aprillil algusega kell 16:30 SA Tuuru saalis kohvilaua taga.

Ootame kõiki projektis osalenuid, KOV-ide, külaseltside esindajaid ja kõiki, keda vabatahtlikkuse teema puudutab.Loe lisaks, Kommentaarid: 0

Aasta küla 2013 konkurss hiiukodukant 10. märts

Liikumine Kodukant maakonnaühendused saavad oma maakonnast esitada 1. aprilliks ühe küla/külade piirkonna/aleviku. Näeme meeleldi, et igast vallast osaleb konkursil üks küla/külade piirkond/alevik.
Kel on valik tehtud, täitke ankeet ja pange kohe minu e-posti vetsitall@hot.ee teele. Nii saame varakult külade tutvustusi Kodukandi kodulehele http://hiiukodukant.edcypages.com/ üles panna ja kaasa rääkida valiku tegemisel saavad kõik aktiivsed kodanikud.
Maakonna parima küla valiku teeb 26. märtsil Kodukandi juhatus.

Ankeet.doc
Aasta küla kuulutatakse välja Eesti Külade X Maapäeval, 9. augustil Saaremaal.

Edu küla valikul!

Ester Tammis, MTÜ Kodukant Hiiumaa juhatuse esimees
tel  5648 7057


Loe lisaks, Kommentaarid: 0

Mõttetalgud "Turvaline Hiiumaa" hiiukodukant 18. veebr

Hea Hiiu maakonna elanik, oled oodatud turvalisuse mõttetalgutele, mis toimuvad Kärdla Linnavalitsuse II korruse saalis kolmapäeval 17. aprillil algusega kell 11.00. Tule ja anna teada oma murest, mis Sind saareelanikuna ärritab. Püüame üheskoos leida lahendusi.

Plakat Turvaline Hiiumaa-.pdf

Loe lisaks, Kommentaarid: 0

Vabatahtliku tegevuse töö- ja jututoad Hiiumaa omavalitsustes hiiukodukant 14. jaan

Kodukant Hiiumaa ootab osalema KOV-ide,   ettevõtjate, külaseltside ja külavanemate, noortekeskuste ja noortevolikogude esindajaid. Arutame, mida annab vabatahtlik tegevus tegijale endale, kogukonnale, omavalitsusele ja riigile tervikuna. Kogume parimaid kogemusi, mis seotud vabatahtlike kaasamisega, juhtimisega, motivatsiooniga ja lõpuks ka kaasnevate kulude katmisega. 

Esimene töö- ja jututuba koos väikese kohvilauaga toimub 29.  jaanuaril kl. 15 Emmaste Noortekeskuses, modereerib Hergo Tasuja.

Järgnevad töö- ja jututoad

28. veebruaril kell 18.00 Käina Vallavalitsuse saalis, modereerib Hergo Tasuja

12. märtsil kell 17.30 Kõrgessaare Vallavalitsuse saalis, modereerib Viktor Rõbtšenko

19. märtsil kell 17.00 Kärdla Linnavalitsuse saalis, modereerib Hergo Tasuja

3. aprillil kell 17.00 Hellamaa Perekeskuses, modereerib Viktor Rõbtšenko

Loe lisaks, Kommentaarid: 0

Kutse tasuta koolitusele "Ühtsed alused kodanikeühenduste rahastamiseks avaliku sektori eelarvetest" kohta hiiukodukant 29. nov

Kutsume Teid osalema Regionaalministri valitsemisala tellimusel toimuvad tasuta koolitusel „Ühtsed alused kodanikuühenduste rahastamiseks avaliku sektori eelarvetest“, eesmärgiga aidata koos rahastajate ja rahataotlejatega luua soodne pinnas avaliku raha läbipaistvaks, eesmärgipäraseks ja tulemuslikuks eraldamiseks vabaühendustele. Koolitusele on lisaks kohalike omavalitsuste esindajatele oodatud ka aktiivsetele kodanikuühenduste esindajatele (juhatuse liikmed, projektijuhid jne), kellel on kokkupuude riigi eelarvest rahastatud projektidega.
Koolituse viib läbi SA Poliitikauuringute Keskus Praxis ning on osalejatele tasuta.  

Loe lisaks, Kommentaarid: 0

Vabatahtlike kaasamine ja vabatahtlike tegevuse arendamise koolitus Hiiumaal hiiukodukant 05. nov

16. - 17. novembril 2012, algusega kell 9:15  toimub Kärdlas, Vabrikuväljak 1 (Tuuru majas) Ühenduse Kodukant Hiiumaa poolt korraldatav Vabatahtlike kaasamise ja vabatahtlike tegevuse arendamise koolitus.
Loe lisaks, Kommentaarid: 0

Mihklipäeval Hiiumaa külade päevale, Sügislaadale! hiiukodukant 18. sept

Mihklipäeval, 29. septembril 2012 toimub Kärdlas, Villalao juures ja iga ilmaga

Hiiumaa IX külade päev koos Sügislaadaga.

Laat kell 10 - 16, külade päeva tegevused algavad kell 11.

Päeva juhib Õie Laksberg!

See on kogupere üritus, kus töö ja lõbu on käsikäes!

Peateema: Kodukant Hiiumaa – kümme aastat vabatahtlikku tööd külaelu edendamisel 

Tervitused külaliikumise esindajailt, maavanemalt ja Kärdla linnapealt.

Trükisooja  kogumiku „Hiiumaa Kodukant ajast aega“ ja külaseltside voldiku tutvustamine.

Fotostendid „Avatud külaväravad 2012“ Kõpus ja Kassaris.

Jututoad:

12:30 - 13:30 Kogume ideid, kuidas ja milliste teenuste abil  külamaja ülal pidada;

14:00-15:00 Meie tootearenduskeskuse tegemistest.

15:00-16:00 Kuidas luua vabatahtlikku tegevust soodustav keskkond Hiiumaal; noored külas - kas oskame kutsuda ja kaasata …

Toimetamiste vahele mahub tantsu ja muud lusti! Laadasupp, kohv ja pannkoogid! 

Peipsi äärest jõuavad meile sibulad, vutid ja palju muud, Saaremaalt sinepid, soolad ja midagi magusat…  Ja muidugi Hiiumaised tooted, kala, seened, puu- ja köögiviljad.                                                                               

Töötoad:

1)     Noad, kirved, peitlid teravaks! (Dan Luukas) Perenaised, võitke kaasa oma lauanoad ja peremehed puulõhkumise kirved, kõik saab teravaks tehtud!

2)     Vanasti oli igas külas oma  sepikoda. Mis seal tehti, saab näha. Ehk ka kätt proovida. (Ain Jepišov)

3)     Valmistame värvilisi kotlette. (Heli Hahndorf)

4)     Keedame muldvärve (Viktor Tammsaar)

5)     Heegeldame „ Külakooke“ meie ühise kaelkoogu külge (Tiina Veem)

Lõbus võistlus igale eale! Kalapüük kuival maal! Koostame omavalitsuspiirkondade edetabeli!  Lastele joonistuslaud, teema  „Minu kodu“.

Hoidiste vahetuspunkt! Kaasa kõik purgid, mis said küll tehtud, aga on üle oma vajaduste!

Vanakraami turg ehk Täika!  Piiramatud võimalused – osta, müü või vaheta!

Päeva lõpus tunnustame külaliikumise algatajaid, tänaseid parimaid külaliidreid, aga ka külaliikumisele teos ja sõnas kaasa aidanud kohalikke omavalitsusi. 

Anname külakaika üle Emmastele ja  peame maha Simmani! (Tantsumajakas)

Broneeri kindlasti müügilaud! Müügikoha tasu 3€   Tel. 56480998 Ly Kaups

Punt kokku ja kohale! Siis saad sõiduraha tagasi (kütusetšekk!). Anna teada oma küla/seltsi osalusest, et teaksime  lõunat keeta. Tel. 5648 7057 Ester;  5691 2640 Heli.

Kärdlas näeme!                                                             
Loe lisaks, Kommentaarid: 0

Ühendus Kodukant Hiiumaa üldkoosolek hiiukodukant 12. juuni

18. juunil 2012.a. algusega kell 16.00 Valgu Rahvamajas toimub Ühenduse Kodukant Hiiumaa üldkoosolek

Loe lisaks, Kommentaarid: 0

Konkurss Ühendus Kodukant Hiiumaa logo loomiseks hiiukodukant 20. apr

Ühendus Kodukant Hiiumaa kuulutab välja konkursi oma logo leidmiseks! Logo esitamise tähtaeg on 31.05.2011. Konkursi auhinnafond on 200 eurot. Konkursile esitatavad tööd tuleb saata pdf failina ning varustatuna töö sümboolika, lühikirjelduse, autori nime ja kontaktandmetega e-posti aadressile: info@vetsitall.ee
Loe lisaks, Kommentaarid: 1

Külad avavad väravad hiiukodukant 09. apr

Tänavu suvel toimub Eesti Külaliikumise Kodukant eestvõttel Avatud külaväravate päev. Külaväravad avab igast maakonnast kaks piirkonda – 30 kohta üle Eesti. Nende seas avab 21. juulil oma väravad ka Kassari saar oma nelja külaga: Orjaku, Kassari, Esiküla ja Taguküla ning Kõpu külad.
Loe lisaks, Kommentaarid: 0
Voog. Tee ise koduleht!